ESKİ KİTAPLARDAN YENİ FİDANLARA HAYAT PROJESİ

Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı, Ankara Güven Hastanesi tarafından sosyal içerikli çalışmaların gerçekleştirilebilmesi amacıyla kurulmuş bir vakıf. Büyük, bir kurumun parçası olan vakf sağlık sektöründe edindiği deneyimi yeni nesile aktarabilmek amacıyla, misyonunu uygulama ve etki açısı geniş projeleri hayata geçirmek olarak belirlemiş ve bu yolda ilerlemek amacıyla aktif olarak çalışmaya başlamıştır.

Bu çalışmaların bir parçası olarak Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Dairesi Başkanlığı desteği ile ‘Eski Kitaplardan Yeni Fidanlara Hayat’ projesini başlatmıştır.

Bu projede amaç Ankara İli genelinde bulunan tüm kurum, kuruluş ve kişilerin atık kâğıtlarını ve süresi dolmuş arşivlerini proje kapsamında vakfımıza bağışlamaları ve bu kâğıtların geri dönüşümünden elde edilecek olan gelirin, imkânı kısıtlı çocukların, eğitim masraflarının desteklenmesinde kullanılmasıdır.

Proje 01.04.2008 – 01.09.2008 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olup sponsorluğu Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Dairesi Başkanlığı, Yurtiçi Kargo, Coca-Cola üstlenmiştir.

Sürdürülen kampanya çerçevesinde 7 ton atık kağıda ulaşılmıştır.